Zpět na výpis
7,5 % p.a.
Fix
36 měsíců
Anuitně

HCA Industry a.s.

Zainvestováno: 1 700 000 KčCíl: 1 500 000 Kč
Podílí se:112 investorů100 %
Investice začala:20. 9. 2021 v 7:52:00
Investice skončila:22. 9. 2021 v 7:52:00

Cíl projektu

Naši investoři si mohou společnost HCA Industry a.s. (dále i “HCA”) pamatovat z konce roku 2020, kdy měli možnost do ní investovat poprvé. Tenkrát společnost získala celkovou investici přes 3,5 mil. Kč, kterou primárně na modernizaci a rozvoj výrobní linky, ale také k předplatbě materiálu za účelem získání úspory z rozsahu.
Od té doby dělá společnost investorům radost chirurgicky přesnými splátkami.

Zdravě rozkročený byznys
Na tržbách HCA Industry se z 20 % podílí strojírenská činnost pro automotive odvětví, jehož středobodem je provoz ve Stráži pod Ralskem. HCA pro své klienty v Německu, Polsku a Španělsku zajišťuje řezání a obrábění hliníkových trubek a profilů ve větších sériích.

Společnost se však nežene za uměle nafouknutými obraty, ale naopak pro své klienty pracuje pouze tzv. ve mzdě - v obratech tedy není zahrnutý žádný materiál, ale pouze cena samotné práce a zpracování výrobků. Tímto přístupem je redukováno riziko a kapitálová náročnost, protože tyto náklady nese klient.

Dalších 80 % tržeb pak pochází z recyklace plastů, kdy výsledný produkt je dodáván jako surovina pro výrobce z plastů. Tento provoz je umístěn v Sudkově u Šumperka.
Ano, jde o dva zcela odlišné segmenty trhu, což však společnosti dává silný předpoklad stability a odolnosti vůči výkyvům nálad na trzích. Navíc trend posledních let velmi nahrává výkupu, zpracování a recyklaci plastů a je stále na vzestupu.
Mnoho dalších podrobností o složení produkce naleznete v přiložených dokumentech (pro přihlášené)

Ptáte se, co nového v HCA po necelém roce od minulé tranše?
Jak se to vezme - to důležité zůstalo při starém a dobrém: jediným akcionářem a členem představenstva společnosti je formálně Martin Holub. Neformálně se však na řízení společnosti podílí i jeho bratr Luděk Holub a otec rodu pan Ludevít Holub.
Poslední jmenovaný v roce 2009 spol. HCA Industry a.s. založil a nyní dohlíží primárně na finanční řízení. V tom má totiž mnohaleté a neoddiskutovatelné zkušenosti z několika špičkových českých společností, pro které v minulosti pracoval.
V HCA tak dochází k plynulému mezigeneračnímu předávání otěží, avšak toto rodinné trio je perfektně sehrané.

Pozitivní změnou ale určitě je navýšení obratu o úctyhodných 27 % v roce 2020 a udržení tohoto trendu i v roce 2021 (dle dodaných průběžných výsledků k 07/2021). Významně roste také ziskovost (přihlášení opět naleznou podrobnosti v přiložených dokumentech)

Rodinný byznys

Zmínili jsme, že HCA Industry a.s. je rodinným podnikáním, avšak Holubovi mluví jako o “širší rodině” i o desítkách zaměstnanců. S nimi několikrát do roka stihnou třeba společnou pohodovou grilovačku, avšak v začátcích to rozhodně nebyla idylka. V provozu na recyklaci odpadů ve Stráži pod Ralskem bylo poměrně těžké najít nové a spolehlivé zaměstnance. Holubovi dali šanci mimo jiné mnoha lidem, kteří se ocitli takřka na okraji společnosti a přestože to nebylo vždy jednoduché, společnými silami vybudovali spolehlivý a loajální tým.

“Ke každému jsem měl individuální přístup, na každého platí něco jiného, ale za těch 5, 6 let se nám ve Stráži vyprofilovalo zdravé jádro zaměstnanců, kteří si osvojili pracovní návyky. Váží si své práce a váží si toho, že je nikdo nediskriminuje. Zpočátku třeba nešli v pondělí do práce, protože se jim nechtělo. Teď jdou, protože prostě toho Holuba nechtějí zklamat” glosuje situaci nejmladší z rodinného tria Luděk.

Základní informace

Název společnosti:HCA Industry a.s.
Číslo úvěru:21092101
Idenfitikační údaje:28978871
Adresa:Sudkov 293 78821 Sudkov
Minimální výše investice:1 000 Kč
MAČ:1 500 000 Kč

Soubory ke stažení

Dostupné pouze pro přihlášené uživatele!

Soubory jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Přihlásit se