Zpět na výpis
11 % p.a.
Fix
AAA
24 měsíců
Balonově

Rozvoj hydroponických skleníků Čerstvě utrženo

#Bonitní mateřská společnost#Nový partner#Olomoucký kraj
Zainvestováno: 11 943 000 KčCíl: 15 000 000 Kč
Podílí se:953 investorů79 %
Investice začala:20. 3. 2024 v 16:00:00
Investice skončila:3. 4. 2024 v 15:00:00

Cíl projektu

Skupina má svůj byznys rozkročen mezi čtyři segmenty a v oblasti Agro nyní plánuje inovace. Hlavním cílem je v této oblasti nabízet českým zákazníkům poctivou zeleninu a ovoce domácího původu v té nejlepší kvalitě a chuti.


Proč si nenechat ujít tuto investici:

  • bonitní mateřská skupina s prokazatelným miliardovým majetkem
  • předfinancovaní státních dotací
  • rozkročení byznysu mezi více segmentů


Skupina obhospodařuje 1 400 hektarů bonitní zemědělské půdy, z níž více než polovinu vlastní. Do jejího majetku spadají dva výrobně provozní areály, tři hydroponické skleníky o celkové rozloze 9 ha pro pěstování cherry rajčat a paprik. Dále několik sadů s ovocnými stromky o rozloze 2,1 ha.

Při pěstování využívá moderní přístupy a technologie jako jsou družicová data, navigační systémy, výnosové mapy, drony, chytrá čidla nebo moderní přístroje na aplikační dávky hnojiv.


Hydroponické skleníky - budoucnost pěstování

Skupina k pěstování využívá hydroponický přístup. Díky němu dokáže mnohem efektivněji hospodařit s vodou. Ve srovnání s klasickým pěstováním v půdě dokáže tato metoda ušetřit až 90 % vody.

K zavlažování rostlin je využívána dešťová voda zachycena v několika rezervoárech přímo u skleníků. Ta je následně obohacena živným roztokem bohatým na vitamíny a minerály a rozváděna pomocí zavlažovacích dripů ke každé rostlině. Přebytečná voda je ještě dvakrát využita. Díky této recyklaci nepřijde nazmar ani kapka vody.

Jedná se o šetrný a ekologický způsob pěstování s využitím přirozené biologické ochrany, tedy bez zbytečných chemických postřiků. Díky této metodě, která jde ruku v ruce s udržitelným rozvojem, jsou plodiny pěstovány ve vysoké výživové kvalitě.

Právě své hydroponické skleníky plánuje skupina rozšířit o moderní balicí a expediční haly, tak aby splnila své předsevzetí - přispívat k rozvoji i propagaci regionální produkce. Snížit import produktů ze zahraničí a dodávat svým zákazníkům plody do 24 hodin od utržení z keříku.

Hydroponická farma Kostelec na Hané

Skleník o výměře 5,1 ha je v provozu od roku 2019 a na jeho ploše se nachází 68 000 sazenic rajčat. Pro jejich pěstování využívá skupina výhradně biologickou ochranu. Díky tomu nejsou rajčata zbytečně ošetřována chemií a každý rok ve skleníku sklidí přes tisíc tun chutných rajčat.


Hydroponická farma Smržice

Ve Smržicích se nacházejí dva skleníky, kdy první začal svůj provoz v roce 2017 a na 2,4 slouží k pěstování koktejlových cherry rajčat. V roce 2022 skupina přistavěla další skleník o velikosti 1,6 ha a od loňského roku se pustila také do pěstování papriky.

Ve sklenících tak najdete 32 000 sazenic rajčat a 38 000 sazenic paprik.


Na co společnost využije získané prostředky

Získané prostředky využije k předfinancování dotace na balicí halu.

Ratingová třída úvěru

AAA
AA
A
B
C
zanedbatelná rizikovost, odpovídající výnosvelmi nízká rizikovost, rozumný výnosrozumná rizikovost, solidní výnosuznatelná míra rizika, nadprůměrný výnosvyšší rizikovost a velmi vysoký výnos

Základní informace

Název společnosti:ECO Property Invest s.r.o.
Číslo úvěru:24031051
Idenfitikační údaje:08171262
Adresa:Mánesova 887/12 79601 Prostějov
Minimální výše investice:1 000 Kč
MAČ:10 000 000 Kč
Rizikovost projektu:0 %

Soubory ke stažení

Dostupné pouze pro přihlášené uživatele!

Soubory jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Přihlásit se