Zpět na výpis
11,5 % p.a.
Fix
AAA
36 měsíců
Balonově

Projekt - MARICA stavební fáze VII.

#Zajištěno nemovitým majetkem#Nemovitosti#Moravskoslezský kraj
Zainvestováno: 8 745 500 KčCíl: 8 745 500 Kč
Podílí se:616 investorů100 %
Investice začala:6. 2. 2024 v 16:00:00
Investice skončila:16. 2. 2024 v 6:52:22

Cíl projektu

Kontinuální investice do developerského Projektu - MARICA je rozdělena na jednotlivé tranše. Ty jsou čerpány průběžně dle předem stanoveného finančního a realizačního harmonogramu a vy nyní můžete investovat do stavební fáze VII. a zafixovat si výnos 11,5 % na příštích 36 měsíců!

Analytici se shodují, že pokles úrokových sazeb bude pokračovat a otázkou je jen, o kolik (více zde).

Aktuální stav projektu

Díky ‚‚mamutím‘‘ rozměrům celého objektu pokračuje demolice pozvolným tempem. V tomto týdnu dojde ke demontáži stropů.

Historie Projektu Marica

Kdo nezná důvěrně Ostravu jako své boty, tomu možná název Marica nenapoví. A pokud zajdete do ostravské Poruby a zeptáte se místních, moc pozitivního se nedozvíte.

Na bývalém nákupním centru se podepsal zub času a jeho stav byl žalostný. Prodejny plné zboží zde totiž vystřídali lidé bez domova a pochybné existence. Není proto překvapením, že budova byla dlouho trnem v oku nejen místním obyvatelům, ale i radnici.

Pro někoho přítěž, pro investory příležitost

Osud Maricy se rozhodl změnit pan Rybka se svou rodinnou stavební firmou. Ten má v plánu tomuto místu vdechnout nový život a ze stávajícího objektu vytvořit 51 nových bytů a 6 nebytových prostor pro komerční účely. Kromě bytů zde vznikne také 32 garážových stání a parkoviště pro dalších 22 vozidel. Plán počítá také s výstavbou dětského hřiště.


Záměr investice

Silná podpora ze strany města

Tento záměr se setkal s obrovskou podporou od zastupitelů města, kteří se těší, že squaterskou základnu vystřídá moderní budova, která nabídne moderní bydlení. Tomuto projektu hraje do karet fakt, že město již na celý záměr vydalo stavební povolení.

Společnost Rybka zde zúročí své zkušenosti z obdobných projektů. Jen namátkou můžeme zmínit Rezidence Tabulky, na kterých se podíleli investoři Fingoodu a mnoho dalších developerských projektů.


Plán projektu

Projekt je koncipován na 2 a půl roku. V první fázi společnost zakoupila nemovitost, na kterou měla podepsanou rezervační smlouvu. Dalším krokem je samotná realizace stavby. Ta bude rozdělena do několika samostatných tranší dle aktuální prostavěnosti projektu. Průběh celé stavby bude kontrolován stavebním expertem s více než 30letou praxí.

K dostavbě bytů dojde v horizontu 2,5 let. To nabízí obrovskou výhodu v tom, že se jich nedotkne současné ochlazení na realitním trhu.

Zajištění projektu

To, že pan Rybka tomuto projektu opravdu věří dokazuje i jeho osobní jištění. Celý projekt je zajištěn nejen nemovitým majetkem, ale také z 20 % z vlastních zdrojů pana Rybky.

Navíc čerpání jednotlivých tranší bude podmíněno předložením rezervačních smluv od budoucích kupujících ve výši alespoň 50% vyčerpané části úvěru.


Historie firmy

Téměř třicetiletou historii rodinného podniku započal pan Norbert Rybka, který se původně zaměřoval na výstavbu inženýrských sítí. Postupně pak začala převládat klasická stavební výroba. Po mnoha úspěšných letech se jeho podnikání v roce 2007 transformovalo do spol. Rybka - stavby a služby s.r.o., kde otěže po svém otci převzal jeho syn David Rybka.

Aktuální bilance pana Rybky

  • 20 úspěšně splacených úvěrů
  • 170 mil. investorům vráceno
  • 10+ mil. Kč investoři vydělali

David Rybka díky získaným zkušenostem z rodinného podnikání společnost dále profesionalizoval a značně rozšířil pole působnosti. Dnes se jeho společnosti věnují nejen výstavbě a rekonstrukcím, ale i zateplování budov, občanské a průmyslové výstavbě, pokládce dlažeb či realitním službám.

Právě provázanost těchto služeb nabízí panu Rybkovi skvělou konkurenční výhodu. Realizaci bytů provede se svou stavební společností a o jejich prodej se pak postará jeho realitní společnost.

Rodinná firma Rybka vyrostla i díky crowdfundingu

„Je to win-win způsob financování. Investorům zaručuje zajímavý výnos a nám dává možnost rychle dokončit naše stavby a postupně růst,“ říká současný šéf rodinného podniku David Rybka.

Přečíst článek na Forbesu

Ratingová třída úvěru

AAA
AA
A
B
C
zanedbatelná rizikovost, odpovídající výnosvelmi nízká rizikovost, rozumný výnosrozumná rizikovost, solidní výnosuznatelná míra rizika, nadprůměrný výnosvyšší rizikovost a velmi vysoký výnos

Základní informace

Název společnosti:RYBKA BUILDING, a.s.
Číslo úvěru:24011111
Idenfitikační údaje:05450608CZ05450608
Adresa:Kostelní 733/2b 74721 Kravaře
Minimální výše investice:1 000 Kč
MAČ:8 745 500 Kč
Rizikovost projektu:0,5 %

Soubory ke stažení

Dostupné pouze pro přihlášené uživatele!

Soubory jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Přihlásit se