Zpět na výpis
12 % p.a.
Fix
36 měsíců
Balonově

Projekt MARICA

#Zajištěno nemovitým majetkem#Moravskoslezský kraj#Nemovitosti
Zainvestováno: 9 214 000 KčCíl: 26 000 000 Kč
Podílí se:469 investorů35 %
Investice začala:13. 3. 2023 v 23:00:00
Investice skončila:28. 3. 2023 v 23:00:00

Cíl projektu

Kdo nezná důvěrně Ostravu jako své boty, tomu možná název Marica nic moc neřekne. Pokud byste zašli do ostravské Poruby a zeptali se místních, moc pozitivních věcí byste se nedozvěděli. Na bývalém nákupním centru se podepsal zub času a jeho stav je žalostný. Zboží zde totiž vystřídali bezdomovci a pochybné existence. Není proto překvapením, že budova je dlouho trnem v oku nejen místním obyvatelům, ale i radnici.

Pro jednoho přítěž, pro druhého příležitost
Osud Marici se rozhodl změnit pan Rybka se svou stavební firmou. Ten má v plánu tomuto místu vdechnout nový život a ze stávajícího objektu vytvořit 51 nových bytů a 6 nebytových prostor pro komerční účely. Kromě bytů zde vznikne také 32 garážových stání a parkoviště pro dalších 22 vozidel. Plán počítá také s výstavbou dětského hřiště.

Silná podpora ze strany města
Tento záměr se setkal s obrovskou podporou od zastupitelů města, kteří se těší, že squaterskou základnu vystřídá moderní budova, která nabídne moderní bydlení. Tomuto záměru hraje do karet fakt, že město již na celý záměr vydalo stavební povolení.

Společnost Rybka zde zúročí své zkušenosti z obdobných projektů. Jen namátkou můžeme zmínit Rezidence Tabulky, na kterých se podíleli investoři Fingoodu a mnoho dalších developerských projektů.

Fáze projektu
Projekt je koncipován na 2 a půl roku. V první fázi společnost zakoupí nemovitost, na kterou má podepsanou rezervační smlouvu. Dalším krokem je samotná realizace stavby. Ta bude rozdělena do několika samostatných tranší dle aktuální prostavěnosti projektu. Průběh celé stavby bude kontrolován stavebním expertem s více než 30 letou praxí.

K dostavbě bytů dojde v horizontu 2,5 let. To nabízí obrovskou výhodu v tom, že se jich nedotkne současné ochlazení na realitním trhu. Tato investiční příležitost je 2. tranší úvěru a stejně jako předchozí tranše je určena k financování nákupu nemovitosti

Zajištění projektu
To, že pan Rybka tomuto projektu opravdu věří dokazuje i jeho osobní jištění. Celý projekt bude zajištěn nejen nemovitým majetkem, ale také z 20 % z vlastních zdrojů pana Rybky.

Navíc čerpání jednotlivých tranší bude podmíněno předložením rezervačních smluv od budoucích kupujících ve výši alespoň 50% vyčerpané části úvěru.

Historie společnosti

Téměř třicetiletou historii rodinného podniku započal pan Norbert Rybka, který se původně zaměřoval na výstavbu inženýrských sítí. Postupně pak začala převládat klasická stavební výroba. Po mnoha úspěšných letech se jeho podnikání v roce 2007 transformovalo do spol. Rybka - stavby a služby s.r.o., kde otěže po svém otci převzal jeho syn David Rybka.

Ten díky získaným zkušenostem z rodinného podnikání společnost dále profesionalizoval a značně rozšířil pole působnosti. Dnes se jeho společnosti věnují nejen výstavbě a rekonstrukcím, ale i zateplování budov, občanské a průmyslové výstavbě, pokladáce dlažeb či realitním službám.

Právě provázanost těchto služeb nabízí panu Rybkovi skvělou konkurenční výhodu. Realizaci bytů provede se svou stavební společností a o jejich prodej se pak postará jeho realitní společnost.

Bilance pana Rybky

  • 9 úspěšně splacených úvěrů
  • investorům vráceno 122 247 803 Kč
  • investoři vydělali 8,1 mil. Kč
David Rybka
David Rybka

Rodinná firma Rybka vyrostla díky crowdfundingu.

„Je to win-win způsob financování. Investorům zaručuje zajímavý výnos a nám dává možnost rychle dokončit naše stavby a postupně růst,“ říká současný šéf rodinného podniku David Rybka.

Základní informace

Název společnosti:RYBKA BUILDING, a.s.
Číslo úvěru:23031301
Idenfitikační údaje:05450608
Adresa:Kostelní 733/2b 74721 Kravaře
Minimální výše investice:1 000 Kč
MAČ:7 000 000 Kč

Soubory ke stažení

Dostupné pouze pro přihlášené uživatele!

Soubory jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Přihlásit se