Zainvestováno, postaveno, prodává se. Crowdfunding, který funguje.
Ještě před rokem byl na pozemku v srdci Jizerských hor jen projekt na papíře. Dnes tu stojí stylová horská chalupa se saunou, terasou, potokem za domem – a aktuálně je k prodeji za 14 milionů korun. Díky investorům z Fingoodu se původní plán proměnil ve skutečnost.
Investice ve dvou vlnách, podpora téměř 1 400 investorů
Díky důvěře téměř 1 400 investorů se podařilo během dvou úvěrových kol získat celkem 13 856 732,66 Kč, což umožnilo kompletní financování výstavby horské chalupy. První kolo, spuštěné 19. června 2024, přilákalo 862 investorů, kteří společně vložili přes 5 milionů korun. Následné druhé kolo, zveřejněné 8. dubna 2025, pak potvrdilo zájem investiční komunity, když 496 investorů přispělo dalších 4,38 milionu korun. Díky těmto prostředkům projekt pokračoval bez komplikací a chalupa je nyní v závěrečné fázi výstavby a připravuje se na prodej.
💰 Celkový zisk investorů k dnešnímu dni: 594 290,84 Kč
O projektu a jeho lokalitě
Projekt horské chalupy je součástí prestižního Resortu Pod Špičákem, který vznikl v místě rekreačního areálu s bohatou historií a tradiční jizerskohorskou architekturou. Resort nabízí kromě této chalupy i apartmánový dům s 15 bytovými jednotkami a dalších 15 horských chalup, z nichž většina má již své majitele.
Chalupa o dispozici 4+kk s celkovou plochou 140 m² stojí na vlastním pozemku o rozloze 1400 m² s protékajícím horským potokem. Budova je navržena s důrazem na kvalitu a udržitelnost – fasádu tvoří bezúdržbový sibiřský modřín, exteriér je doplněn přírodní žulou a obvodové zdivo z bloků Heluz s polystyrenovou izolací zajistí nízké provozní náklady.
Proč tento crowdfunding funguje?
✅ Projekt s jasným cílem a zajištěním
✅ Transparentní komunikace a podpora téměř 1 400 investorů
✅ Silný a zkušený developer s historií úspěšných projektů
✅ Atraktivní lokalita s resortní službou na podporu pronájmu
Impresa development s.r.o. – silný partner s tradicí
Za výstavbou chalupy stojí Impresa development s.r.o., mateřská developerská společnost firmy Špičák Invest s.r.o., která zajišťuje generálního dodavatele u většiny svých projektů. Impresa má za sebou řadu úspěšných developerských realizací, včetně právě Resortu Pod Špičákem.
Jako důkaz kvality a silné pozice na trhu slouží nedávný prodej sousední chalupy č.ev. 267, která byla prodána v březnu 2025 za 12 milionů korun. Tento objekt je přitom menší, bez garáže a v podstatně nižším stavebním standardu než právě dokončovaná chalupa.
Zajištěná investice s jasným plánem a reálným výnosem
Investice do tohoto projektu nabídla atraktivní zhodnocení a zajištění nemovitostí s budoucí hodnotou 11,8 milionu Kč. Tedy více než dvojnásobek investované částky. Úvěr byl tak plně krytý a bude splacen z výnosu z prodeje.
Nemovitost nyní vstupuje do finální fáze svého životního cyklu – je zveřejněna na realitních portálech s atraktivní prodejní cenou 14 milionů Kč, která odráží nejen kvalitu a nadstandardní zpracování stavby, ale také výjimečnou lokalitu v srdci malebných Jizerských hor. Tato chalupa tak představuje nejen místo pro klidné horské bydlení, ale pro budoucího majitele také zajímavou investiční příležitost s potenciálem stabilního výnosu.
Díky jasnému, profesionálně řízenému plánu dokončení výstavby a propojení s fungujícím realitním trhem stojí tento projekt jako příklad úspěšného crowdfundingu – kde se investoři mohou spolehnout na zajištěný majetek, transparentní proces a reálný návrat investice.
Tento projekt jasně ukazuje, že crowdfunding ve spojení s kvalitním developerským týmem a transparentním přístupem dokáže přinést reálné výsledky.
Nemovitost je nyní oficiálně uvedena na realitním trhu a čeká na svého nového majitele. Pokud i vy hledáte vysněné místo pro relaxaci, neváhejte a podívejte se na aktuální nabídku na portálu Sreality.cz.
👉 Najděte další smysluplný projekt
Staňte se součástí úspěšného příběhu a inspirujte se tím, jak crowdfunding s Fingoodem mění sny ve skutečnost.